Teslimat Bilgisi

Siparişiniz onaylandıktan sonra 1 iş günü içerisinde talep ettiğiniz adrese teslim edilir.

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda, resmi ve idari tatil günlerinde, indirim ve kampanya ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişiklik gösterebilir. 

Siparişiniz kargoya verildikten sonra takip süreci başlayacaktır. Siparişinizi takip etmek için gerekli takip numarasına hesabım menüsü başlığı altındaki "Siparişlerim" kısmında siparişinizin üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Siparişinizi fotograflı bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığında ürünü getiren kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.

Lütfen ürününüzü teslim alırken kargo paketinizi açınız ve içeriğinin eksiksiz ve hasarsız olduğundan emin olunuz. Herhangi bir problem durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü bize geri gönderiniz. Müşteri Hizmetlerimiz bu sorunun çözülmesi hususunda size yardımcı olacaktır.

Teslimat sırasında bizzat kendinizin adreste bulunmaması durumunda, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, fotograflı kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat esnasında adreste kimsenin bulunmaması durumunda , kargo görevlisi size bir bilgilendirme notu bırakacaktır. Bilgilendirme notunun bırakılmasını takip eden ilk iş günü itibariyle aynı adrese ikinci teslimat gerçekleştirilecektir. 2 gün içinde Kargo şirketinin Müşteri Hizmetlerini arayıp evde siparişinizi teslim alabileceğiniz zaman dilimini bildirdikten sonra teslimatınız gerçekleştirilecektir.

Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi ve adres bilgileri değiştirilemez.

  

Kargo Firmalarinin Gönderi Alani

Kargo firmasinin gönderi alani kapsaminda olmasi sartiyla siparisleriniz Türkiye sinirlari içerisinde dilediginiz adrese ulastirilir. 

Teslimat Süreleri

 

Siparisinizin Hazirlanmasi
Siparis ettiginiz ürünlerin kargoya verilme süreleri ürün detay sayfalarinda yer almaktadir. Siparisiniz bakas.com .tr tarafindan kargoya verildikten sonra bir e-posta ile bilgilendirileceksiniz. 
Ayni siparis içerisinde kargoya teslim süresi daha uzun olan bir ürün varsa, siparisinizdeki ürünlerin tamami hazirlandiktan sonra, tek seferde kargoya verilir. 

Siparisinizin Takibi

Siparisinizin kargoya verildigine dair size gönderiken e-posta'dan 24 saat sonra müsteri Hizmetleri menüsü altindaki Siparislerim bölümünden gönderinizin durumu hakkinda bilgi alabilirsiniz. 

Kargoya Verilen Siparislerin Teslimat Adresinize Sevkiyati

Siparisleriniz kargo firmasina teslim edildikleri tarihten itibaren; 
1 ile 3 is gününde, Bakaş Makine kargo firmalarina teslim süreçleri resmi ve dini tatiller hariç hafta içi her gün, kargo firmalarinca dagitim süreçleri ise Pazar günleri ve resmi ve dini tatiller hariç her gün yapilmaktadir. 

Kargo Firmasinin Teslimat Aninda Size Ulasamadigi Durumda

Kargo firmasi siparisinizde belirttiginiz teslimat adresinize 2 kez ugrayacak, 2 ugrama sonucunda da teslimati yapacak kimseyi bulamamasi durumunda Bakaş Makina'ya geri getirilecektir. Bu durumda Bakaş Makina Müsteri Hizmetleri ile baglantiya geçmeniz durumunda ürünler isteginiz dogrultusunda yeniden kargoya verilebilir. 

Kargo Ücretleri

bakas.com.tr Internet magazasindan ve telefonla siparis verdiginiz ürünlerin kargo ücreti orijinal ambalajlarinin hacimlerine (desilerine*) göre hesaplanmaktadir. Gönderilerin yapilacagi il-ilçe bilgisinin kargo ücretine etkisi yoktur. 

Desi olarak adlandirilan bu ölçümleme sistemine göre bir ürünün desisi santimetreküp cinsinden hacminin 3000’e bölünmesiyle hesaplanir. Desileri ondalikli rakam olan ürünlerin kargo fiyatlari üste yuvarlanarak hesap edilir. Bu ücret ödeme sayfasinda toplam tutariniza eklenerek tahsil edilir.